Menu Zavřeno

Realizace

Malíř Jan Lamr

Fotografování kompletní současné tvorby malíře a grafika Jana Lamra v jeho malebném ateliéru (a zahradě), které čítalo nad 200 obrazů.
janlamr.com

Městská galerie Litomyšl

Dlouholetá spolupráce s digitalizací sbírkových předmětů (obrazů, grafik, soch) ze sbírky litomyšlské městské galerie.
www.galerie.litomysl.cz

Malíř Petr Hampl

Digitalizace obrazů z tvorby malíře a restaurátora MgA. Petra Hampla.
hamplpetr.cz

Práci Davida Svobody sleduji dlouhodobě. Vím, že ho fotografování nejen baví, ale že mu také rozumí. (Což také potvrdil svojí diplomovou prací na Univerzitě Pardubice na téma Technická fotografie v UV, IR záření a falešných barvách, kterou úspěšně obhájil a získal tak magisterský titul. Na Fakultě Restaurování Univerzity Pardubice předmět Fotografie také vyučuje).
Když David Svoboda fotografoval mé obrazy v ateliéru v Nuslích, vytvořil tím základ budoucí nabídky reprodukcí obrazů na e-shopu mého webu. Fotografie obrazů se tak stávají nejen kvalitním archivním materiálem a podkladem pro tisk katalogu k výstavě, ale také novou možností k rozšíření nabídky e-shopu. Jsou zákazníci, kteří si originální obraz zatím nemůžou dovolit a já jim nyní můžu nabídnout cenově přijatelnou kvalitní reprodukci obrazu, vytištěnou na plátně.
K zadání přistupuje David Svoboda svědomitě a zodpovědně. Profesionalitu však nedělá jen technicky dokonalá fotografie, ale i jeho laskavý a empatický přístup. David má pozitivní přístup k životu. Do všeho se pouští s odvahou a nadšením, a proto je radost s ním spolupracovat.
Najít fotografa, který by dokázal vyfotit mé barevné obrazy věrně a kvalitně, se zdálo jako nadlidský úkon. Po několika zklamáních s jinými fotografy jsem si vzpomněl, že jsem Davida potkal na výstavě Art Prague, kde jsme o focení uměleckých děl vedly debatu. Vypátral jsem tedy kontakt a Davida jsem otestoval. Test dopadl skvěle a nyní za sebou máme nafocení všech obrazů z mého ateliéru (cca 250 obrazů). David nejenže obrazy profesionálně nafotí, ale dá vám je skvělé upravené, a to ve všech formátech, které jsou třeba. Spolupráce s ním je radost. Je to jediný fotograf se specializací přímo na focení uměleckých děl, kterého jsem potkal. Je to zcela jiná disciplína než klasické focení, a i když se většina profi fotografů tváří, že to zvládne levou zadní, opak je pravdou a výsledky jsou většinou špatné. Davida doporučuji mezi výtvarníky a galeristy kudy chodím :).
Working with David Svoboda has been a pleasant experience. He has been taking pictures of my oil painting and I would happily recommend him to anyone in need of images for their work. Using professional equipment while working on location he was able to produce quality digital photographs of my work that I can use on my website and for prints. I will surely be working with him in the future.